تبلیغات
تهران کوفه - زندگی حسینی علیه السلام


تهران کوفه

به بهانه ی بی بهای کمبود مال ونداشتن شغل و خانه ازدواجت را به تاخیر انداخته ای و نظربازی و چت و خیابانگردی هایت را توجیه می کنی!
حسینی زندگی نمی کنی وگرنه همسر سردار می گفت :
ما جایی برای اسکان نداشتیم و رفتیم منزل یکی از برادرهای بسیج. خب، زمان جنگ بود، هر کس هنر می کرد زندگی خودش را می توانست جمع و جور کند. من احساس می کردم مزاحم این خانواده هستیم. یک روز رفتم طبقه بالا دیدم اتاقی روی پشت بام هست که صاحب خانه آن را مرغ داری کرده. چون منطقه را دائم بمباران می کردند و معمولا کسی از طبقه بالا استفاده نمی کرد، من کف آن مرغ دانی را آب انداختم و با چاقو زمینش را تراشیدم. حاجی هم یک ملحفه سفید آورد با پونز پرده زدیم که بشود دو تا اتاق. بعد هم با پول تو جیبیم کمی خرت و پرت خریدم؛ دو تا بشقاب، دو تا قاشق، دو تا کاسه و یک سفره کوچک. یک پتو هم از پتوهای سپاه آوردیم. یادم هست حتا چراغ خوراک پزی نداشتیم، یعنی نتوانستیم بخریم و آن مدت اصلاً غذای پختنی نخوردیم. این شروع زندگی ما بود .....
نیمه پنهان ماه، شهید همت


•    و ملت اسلام اگر نام حسین را و یاد حسین را زنده نگه بدارد و آن را الگو قرار بدهد براى خود، از همه‏ى موانع و مشكلات عبور خواهد كرد. لذاست كه ما در انقلاب اسلامى، در نظام جمهورى اسلامى از صدر تا ذیل، همه - مردم، مسئولین، بزرگان، شخص امام بزرگوار ما - بر روى مسئله‏ى امام حسین و مسئله‏ى عاشورا و همین عزاداریهاى مردمى، تكیه كردند و جا دارد. این عزاداریها جنبه‏ى نمادین دارد، جنبه‏ى حقیقى هم دارد؛ دلها را نزدیك میكند، معارف را روشن میكند.

دیدار جمعى از اقشار مختلف مردم قم به مناسبت سالروز قیام نوزدهم دی‌ماه
19/10/1386


نوشته شده در سه شنبه 16 آذر 1389 ساعت 07:40 ب.ظ توسط علی اكبر سیاح نظرات |


Design By : Pichak